Meistä

Päämäärämme on tuottaa asiakkaillemme innovatiivisia tukipalveluita, jotka mahdollistavat saumattoman yhteistyön taloushallinnon ja muun yrityksen välillä.

Meillä ja asiakkaillamme on yhteinen päämäärä – raportoinnin tulisi olla mahdollisimman helppoa ja hyödyllistä yrityksille. Tämä on ollut tavoitteemme BI Bookin suunnitteluvaiheesta asti, ja raportointityökalumme kehityksen takaa löytyy yhdistelmä analytiikkatiimin vahvasta osaamisesta, taloushallinnon asijantuntijuudesta sekä asiakaslähtöisestä ajattelutavasta.

Uskomme vahvasti jokaisen yrityksen hyötyvän raportoinnin automatisoinnista ja hinnoittelumallillamme haluamme varmistaa, että palvelumme sopii kaikille yrityksille koosta riippumatta. Emme myöskään veloita implementaatio-tai tietovarastokustannuksia asiakkaalta- näin varmistamme palvelumme kustannustehokkuuden. Tarjoamme myös laajan kokemuksen omaavan tiimimme osaamisen tueksesi koko matkan ajaksi.

Mihin me uskomme:

  • Raportoinnin tulee olla mahdollisimman helppoa.
  • Käytäntöjä voi aina uudistaa ja kehittää paremmiksi.

Miten me saavutamme päämäärämme:

  • Olemalla ennakkoluulottomia.
  • Kokeilemalla rohkeasti erilaisia ratkaisuja.

Ohjelmiston/Käyttöliittymän on kehittänyt suomalainen taloushallinnon alan ohjelmistoyritys Renance - Automated Financial Services Oy. Renance on Greenstep Oy:n tytäryhtiö.

Tutustu myös Renancen kansainväliseen matkalaskuohjelmistoon Bezalaan.

Tiimi

  • Jonathan
    Jonathan Teir

    Head of Analytics
    jonathan.teir@bibook.com
    +358 44 272 3224

  • Niklas
    Niklas Söderström

    Analytics Onboarding Specialist
    niklas.soderstrom@bibook.com
    +358 45 7832 5824

  • Sini Himanen
    Sini Himanen

    Solutions Manager
    sini.himanen@greenstep.fi
    +358 43 824 4872

  • Juha Kapanen 1
    Juha Kapanen

    Senior Data Analyst
    juha.kapanen@bibook.com
    +358 40 768 4646

  • Antti Valtonen 1
    Antti Valtonen

    Senior Data Analyst
    antti.valtonen@bibook.com
    +358 40 827 6612

  • Filip Lindholm 2
    Filip Lindholm

    Business Data Analyst
    filip.lindholm@bibook.com
    +358 45 7831 1778

  • Laura Hemminki2
    Laura Hemminki

    Business Data Analyst
    laura.hemminki@bibook.com
    +358 50 3377 267

  • Henri Lahtinen
    Henri Lahtinen

    Business Data Analyst
    henri.lahtinen@greenstep.fi
    + 358 50 327 7955

  • Jan Zilliacus 3
    Jan Zilliacus

    Senior Data Analyst
    jan.zilliacus@greenstep.fi
    +358 45 7834 2551

  • Iivo Jaako
    Iivo Jaako

    Business Data Analyst
    iivo.jaako@greenstep.fi
    +358 40 735 6975

  • Salla Antiroikko
    Salla Anttiroiko

    Business Data Analyst
    salla.anttiroiko@greenstep.fi
    +358 50 542 6049

  • Jari Myllymaki
    Jari Myllymäki

    Business Data Analyst
    jari.myllymaki@greenstep.fi
    +358 50 4952 253

  • Johannes Lammi
    Johannes Lammi

    Business Data Analyst
    johannes.lammi@greenstep.fi
    +358 45 7875 5642

  • Konsta Willberg
    Konsta Willberg

    RPA Developer
    konsta.willberg@greenstep.fi
    +358 40 702 7710

  • Mikko Kilpelainen
    Mikko Kilpeläinen

    Data Engineer
    mikko.kilpelainen@greenstep.fi
    +358 45 118 3455

  • Joni Piiparinen

    Business Data Analyst
    joni.piiparinen@greenstep.fi
    +358 44 301 3184

  • Valtteri Nättiaho

    Business Data Analyst
    valtteri.nattiaho@greenstep.fi
    +358 40 084 7405

  • Mikko Haimila

    Data Engineer
    mikko.haimila@greenstep.fi
    +358 40 7680 454

  • Olumide Akinyemi

    Junior Consultant
    olumide.akinyemi@greenstep.fi
    +358 45 7833 3761

  • Akseli Paukkeri

    Data Engineer
    akseli.paukkeri@greenstep.fi
    +358 44 0160 901

  • Mikael Heltimoinen

    Sales Specialist
    mikael.heltimoinen@greenstep.fi
    +358 45 7833 3713

Viimeisimmät artikkelit